Kobieta z Wielkopolski straciła pieniądze. Podejrzany o oszustwo zatrzymany przez policję

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Leszna zatrzymali 21-letniego obywatela Ukrainy, podejrzanego o wypłacanie pieniędzy z bankomatów przy wykorzystaniu kodów BLIK. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek prokuratury aresztował go na trzy miesiące.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lesznie zatrzymali podejrzanego 29 listopada na terenie powiatu poznańskiego podczas wypłaty pieniędzy w jednym z miejscowych bankomatów.

– Zatrzymanym okazał się 21-letni obywatel Ukrainy – informuje Monika Żymełka z biura prasowego leszczyńskiej policji. – Mężczyzna miał związek z oszukaniem młodej mieszkanki powiatu leszczyńskiego. Kobieta w połowie listopada wystawiła na jednym z internetowych portali aukcyjnych sukienkę na sprzedaż. Niedługo potem odezwał się do niej oszust, rzekomo zainteresowany zakupem. Kobieta otrzymała od niego w wiadomości sms informację, że ten chce uiścić opłatę za sukienkę i przesłał link, poprzez który sprzedająca miała odebrać już przelane na jej konto pieniądze. W tym miejscu zaczyna się największy błąd jaki popełniają użytkownicy internetu! Kobieta otworzyła link do strony bankowości elektronicznej do złudzenia podobnej do autentycznej, niestety, była ona fałszywa. Usiłując zalogować się na „rzekome” swoje konto otrzymała „sms kod”, który umożliwił dopisanie nowego urządzenia (komputera lub telefonu) do rachunku. Akceptując zgodę, umożliwiła oszustom dysponowanie jej pieniędzmi. Z jej rachunku przestępcy dokonali zakupów internetowych, przelewów i wypłaty z bankomatu przy użyciu kodu BLIK na łączną kwotę prawie 7 tysięcy złotych.

Kiedy kobieta zorientowała się, że straciła wszystkie oszczędności zgromadzone na rachunku, powiadomiła o wszystkim leszczyńską policję, a funkcjonariusze rozpoczęli śledztwo w tej sprawie. Trop zaprowadził ich do powiatu poznańskiego, gdzie namierzyli jednego z podejrzanych o oszustwo, którym okazał się właśnie 21-latek z Ukrainy, tymczasowo przebywający w rejonie Poznania.

Mężczyzna usłyszał zarzut związany z oszustwem, za co grozi mu do 8 lat więzienia. Jak ustalili policjanci, podejrzany pobierał pieniądze z bankomatów metodą na BLIK od około miesiąca wyłudzając około 50 tysięcy złotych. 1 grudnia Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury aresztował 21-latka na okres 3 miesięcy.

Podziel się:

Ostatnio dodane: