Oszust podał się za policjanta. Wyłudził oszczędności życia

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Pewien mieszkaniec Wągrowca uwierzył oszustom podającym się za policjantów, którzy powiedzieli mu, że jego pieniądze w banku są zagrożone – i przekazał im całe swoje oszczędności. Gdy zorientował się, że został oszukany – zawiadomił policję.

Wągrowieccy policjanci otrzymali zgłoszenie o wyłudzeniu 29 grudnia. Obecnie prowadzą postępowanie w sprawie nakłonienia jednego ze starszych mieszkańców miasta do wypłaty i przekazania znacznej kwoty pieniędzy.

„Przy swoim działaniu przestępcy posłużyli się legendą o zagrożonych pieniądzach na koncie, zmowie pracowników banku i rozpracowywaniu siatki przestępców okradających swoich klientów” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu. – „Starszy mężczyzna nakłoniony do wypłaty bardzo dużych pieniędzy z posiadanego konta, przekazał je osobie podającej się za policjanta prowadzącego postępowanie. Został zmanipulowany w taki sposób, że cały czas był przekonany o braniu udziału w policyjnej akcji. Policja nigdy nie działa w ten sposób! Nigdy nie prosimy nikogo o wypłatę jakichkolwiek pieniędzy”.

Niestety, mimo że policja regularnie przypomina o tym, organizuje też spotkania i akcje edukacyjne dla seniorów – nadal bardzo dużo osób daje się oszukać w ten sposób. Tym razem policjanci zaapelowali do pracowników banków ich filii i kas – by reagowali, gdy starsza osoba przychodzi do banku i wypłaca duże pieniądze.
„Wezwanie na miejsce prawdziwych policjantów i rozmowa mogą udaremnić działanie przestępców” – podkreślają wągrowieccy funkcjonariusze.

Podziel się:

Ostatnio dodane: