Oszuści nadal działają. 72-latka straciła dużą gotówkę!

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Szamotuł pracują nad ustaleniem oszustów, którzy podstępem wyłudzili 53 tysiące złotych od mieszkanki Wróblewa. Powiedzieli kobiecie, że jej zięć potrącił Ukrainkę i jej rodacy szukają go, żeby się zemścić.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o oszustwie 28 kwietnia. 72-letnia mieszkanka Wróblewa w gminie Wronki przekazała przestępcom 53 tysiące złotych.
– Z ustaleń wynikało, iż około godziny 15.30 do kobiety zadzwoniła oszustka podająca się za policjantkę z Obornik – wyjaśnia asp. Sandra Chuda, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. – Opowiedziała historię, z której wynikało, że zięć kobiety potrącił obywatelkę Ukrainy. Aby pomóc zięciowi i zapewnić mu pomoc prawną i fizyczną (gdyż inni obywatele Ukrainy już szukają mężczyzny, aby się zemścić), pokrzywdzona miała przekazać 140 tysięcy złotych. Fałszywa policjantka podała do telefonu inną kobietę – rzekomo córkę pokrzywdzonej- która w sposób wywołujący emocje krzyczała do telefonu, że potrzebuje pomocy.

Przerażona kobieta zebrała więc wszystkie pieniądze, które miała w domu – 53 tys. zł – i zgodnie z instrukcją podaną przez telefon przekazała je mężczyźnie, który do niej przyszedł. Oszustwo wydało się dopiero wtedy, gdy do domu wrócił jej mąż.

Sprawę zgłoszono szamotulskiej policji – funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna przyjechał po pieniądze małym białym samochodem, ale niewykluczone, że nie on był kierowcą pojazdu.
– Policjanci dowiedzieli się też, że oszuści wcześniej dzwonili do siostry pokrzywdzonej, wypytując ją o imiona, nazwiska, adresy i numery telefonów członków jej rodziny, które to kobieta podała nieznajomym – mówi Sandra Chuda. – Policjanci pracują nad ustaleniem sprawców oszustwa. Osoby posiadające informacje, które mogą być pomocne w sprawie, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji we Wronkach (tel. 47 77 32 330 ) lub z Komendą powiatową Policji w Szamotułach (tel. 47 77 32 211).

Funkcjonariusze kolejny już raz przypominają, że policjanci nie proszą o przekazanie gotówki nieznajomym osobom lub o pozostawienie jej w wyznaczonym miejscu, ani o przelew na konto czy wypłatę z konta bankowego. Proszą także młodszych członków rodzin seniorów, by informowały swoich rodziców i dziadków o zagrożeniu oszustwami i instruowali, jak powinni zachować się w sytuacji, kiedy ktoś dzwoni do nich z prośbą o pieniądze.

Podziel się:

Ostatnio dodane: