Ostrzeżenie IMiGW przed upałem i przed burzami z gradem w Wielkopolsce

Burza Poznań fot. Sławek Wąchała

We wschodniej części regionu nadal obowiązuje ostrzeżenie przed upałami i tam temperatury mogą przekroczyć 34 stopnie Celsjusza – a na południu mogą występować burze z gradem i opadami deszczu do 30 mm. Pogoda w Wielkopolsce da się dzisiaj we znaki.

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem obowiązuje w powiatach kolskim i tureckim do godziny 19.00 17 sierpnia.
“Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C” – informuje IMiGW i ostrzega, że ostrzeżenie może być kontynuowane, a prawdopodobieństwo jego wystąpienia wynosi 80 proc..

Z kolei w powiatach wolsztyńskim, leszczyńskim, gostyńskim, rawickim, krotoszyńskim, ostrowskim, ostrzeszowskim i kępińskim do godziny 23.00 17 sierpnia mogą występować burze.

“Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad” – informuje IMiGW. Tu także prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc.

Według prognozy ostrzeżeń meteo IMiGW burze 17 sierpnia po południu mogą występować także we wschodniej części Wielkopolski, a 18 sierpnia od rana – w całym regionie. Temperatury nadal będą sięgać 30 stopni Celsjusza.

Podziel się: