Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne przed oblodzeniem dla dwóch powiatów północnej Wielkopolski: złotowskiego i pilskiego. Temperatury mogą tam spaść do -4 stopni Celsjusza.
„Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -4°C do -1°C” – informuje IMIGW.
Oblodzenie może wystąpić w powiatach pilskim i złotowskim od 17 listopada, od godziny 23.00, do 18 listopada, do godziny 9.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc.