Ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia dla Wielkopolski. A w perspektywie silny wiatr!

Burza Poznań fot. Magda Zając

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed wezbraniem wód z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. I to nie koniec ostrzeżeń pogodowych. Na 20 lutego zapowiada się z kolei ostrzeżenie przed silnym wiatrem.

Przekroczenie stanów ostrzegawczych dotyczy Baryczy bez Orli i Polskiego Rowu w powiatach gostyńskim, krotoszyńskim, rawickim, ostrowskim, ostrzeszowskim i kępińskim.
„W wyniku spływu wód opadowych w zlewni Baryczy prognozowane są wzrosty stanów wody w strefie wody wysokiej, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych” – informuje IMiGW. – „Niewykluczone punktowe przekroczenia stanów alarmowych”.

Ostrzeżenie jest drugiego stopnia i prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska 95 proc. Obowiązuje od 19 lutego, od godziny 7.45, do 21 lutego, do godziny 12.00.

W Wielkopolsce może też jeszcze mocno powiać – IMiGW w prognozach meteorologicznych ostrzega przed silnym wiatrem. Silny wiatr może dać się we znaki 20 lutego od godziny 7.30 do 21 lutego, do godziny 7.30.

Podziel się:

Ostatnio dodane: