szpital w Ostrzeszowie fot. szpital Ostrzeszów

Ostrzeszów: Rada nadzorcza ostrzeszowskiego szpitala odwołana!

„Brak właściwego nadzoru nad działalnością spółki Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia” – tak umotywował starosta Lech Janicki odwołanie rady nadzorczej szpitala.

Właśnie brak nadzoru sprawił, że w ostrzeszowskim szpitalu doszło ostatnio do dwóch zgonów pacjentek. Starosta podkreślił też, że mieszkańcy wielokrotnie skarżyli się na jakość usług medycznych placówki, więc najwyższy czas podjąć stosowne działania. Wśród nich są też konsekwencje wobec dyrektora do spraw medycznych szpitala, które ma wyciągnąć prezes Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia.

Oto treść oświadczenia starosty Janickiego:
“W związku z serią tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia oraz w ślad za licznymi skargami mieszkańców, informuję, że Rada Powiatu w Ostrzeszowie zarekomendowała Zgromadzeniu Wspólników OCZ – Staroście Ostrzeszowskiemu odwołanie Rady Nadzorczej Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia.

Zgromadzenie Wspólników sp. z o.o. Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia, w dniu 1.09.2020 r. na podstawie Aktu Założycielskiego – Statutu Spółki OCZ (cz. B §20) podjęło decyzję o odwołaniu Rady Nadzorczej OCZ za brak właściwego nadzoru nad działalnością spółki Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia. Jednocześnie prezes OCZ został zobowiązany do podjęcia czynności służbowych wobec dyrektora ds. medycznych OCZ.

Kwestie odpowiedzialności indywidualnej wobec ostatnich tragicznych wydarzeń, zostaną ustalone w drodze śledztwa prokuratorskiego.
Rada Powiatu wspólnie ze Zgromadzeniem Wspólników podkreślają, że powyższe działania stanowią pierwszy etap czynności mających za zadanie stopniową odbudowę zaufania mieszkańców do placówki oraz jej kadry medycznej”.

Przypomnijmy, że w szpitalu doszło ostatnio do dwóch zgonów: na początku sierpnia młoda kobieta w ciąży zmarła podczas transportu do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, a pod koniec miesiąca 35-latka, matka trójki dzieci, zmarła po dwóch wizytach w szpitalu, gdzie zaordynowano jej tylko środki przeciwbólowe.

Obie sprawy bada prokuratura.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze