Ostrzeszów: Policjanci odzyskali ukradziony rower 12-letniej pasjonatki kolarstwa

ukradziony rower fot. policja
Funkcjonariusze w niecałe 24 godziny znaleźli dwóch sprawców kradzieży i sam rower, który od razu oddali właścicielce. Znaleźli go… pod jabłonką.

Do kradzieży doszło 2 września – jednoślad zniknął sprzed szkoły, do której chodzi 12-latka, wielka miłośniczka kolarstwa. I nie był to byle jaki rower – jest wart około 2.500 zł i został ufundowany przez klub sportowy „Szperek Antonin”, gdzie dziewczynka intensywnie trenuje.

Na szczęście mikstaccy policjanci błyskawicznie odnaleźli zgubę i zatrzymali sprawców kradzieży, i to już dzień później, 3 września. Złodziejami okazali się dwaj mężczyźni w wieku 38 i 23 lat, obywatele Mołdawii. Gdy rower był już w ich rękach, rozmontowali go na części i ukryli pod jabłonią na terenie swojej posesji, prawdopodobnie w celu sprzedaży.

Szybkie i zdecydowane działania policjantów pozwoliły zwrócić rower prawowitej właścicielce, a podejrzani o kradzież trafili do komendy w Ostrzeszowie. Grozi im kara więzienia od 3 miesięcy do lat 5.

Trudno opisać radość właścicielki roweru po odzyskaniu pojazdu. Kolarstwo to jej wielka pasja – a dzięki policjantom z Mikstatu może ją dalej kontynuować.

KPP Ostrzeszów, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: