Ostrzeszów: Mobilny punkt testów na koronawirusa ponownie otwarty

drive thru Ostrzeszów fot. 12WBOT2
Mieszkańcy Ostrzeszowa i okolic mogą już teraz korzystać z mobilnego punktu pobrań prób na obecność koronawirusa, który znajduje się przy ulicy Kąpielowej. Będzie działał do 26 czerwca.

Punkt jest podzielony na ścieżkę „walk thru” (dla pieszych) oraz dobrze już wszystkim znaną – „drive thru” (dla kierowców i pasażerów bez konieczności wysiadania z auta).

Mobilne laboratorium zostało uruchomione w Ostrzeszowie po raz kolejny na wniosek wojewody wielkopolskiego. Mobilne centrum wymazowe znajduje się przy ulicy Kąpielowej. Próbki pobierają odpowiednio przygotowani do tego typu zadań żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W punkcie ewidencyjnym, tuż po przybyciu, spotkać można pracowników Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, natomiast na ostatnim punkcie czekają chemicy z 6 batalionu chemicznego Sił Powietrznych ze Śremu, którzy przed opuszczeniem punktu wykonają dekontaminację.

Laboratorium czeka na pacjentów od 10.00 do 19.00. By poddać się testowi, należy wcześniej zarejestrować się w sanepidzie. Testy są bezpłatne. Badanie jest bezinwazyjne, a całość trwa około 10 minut. Na placu wymazowym wyznaczonych jest pięć stref: wyczekiwania, ewidencyjna, badań, odpoczynku oraz odkażania. Pobrane próbki przekazywane są do laboratorium i poddawane badaniom diagnostycznym. Jeśli wynik będzie pozytywny, taka osoba zostanie poinformowana o tym telefonicznie przez pracownika sanepidu.

12 WBOT, el

Podziel się: