szpital laboratorium 1 fot. pixabay

Ostrzeszów: Goście z trzech przyjęć komunijnych na kwarantannie

Aż 89 osób trzeba było objąć kwarantanną w Ostrzeszowie. wszyscy bawili się w jednym lokalu na przyjęciach komunijnych – a po przyjęciach okazało się, że jeden z gości jest zakażony koronawirusem.

Mężczyzna 20 czerwca bawił się na weselu pod Ostrzeszowem i to tam zakaził się koronawirusem, podobnie jak ponad 20 pozostałych gości weselnych. Jednak gdy tydzień później wybrał się na przyjęcie komunijne, nie miał o tym pojęcia, że jest zakażony, czuł się dobrze. Dopiero po komunii otrzymał wynik testu, z którego wynikało, że jest wśród osób zakażonych koronawirusem. Mężczyzna trafił do izolacji domowej, a gości ze wszystkich trzech przyjęć trzeba było objąć kwarantanną.

Przyjęcia co prawda odbywały się w oddzielonych częściach sali, ale biesiadnicy spotykali się w korytarzach, no i dzieci bawiły się razem. Decyzja objęcia kwarantanną wszystkich była jak najbardziej uzasadniona.

Na kwarantannę trafiło ostatecznie 89 osób z Ostrzeszowa i powiatu ostrzeszowskiego, ale także z sąsiednich powiatów: kępińskiego, ostrowskiego i kaliskiego.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze