Ostrzeszów: Dyrektorka szkoły jednak zwolniona. Za hejt

Obraźliwe i wulgarne wpisy na temat polityków zadecydowały o odwołaniu ze stanowiska Justyny Krawczyńskiej, dyrektorki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rojowie. Sprawa w sądzie pracy zakończyła się ugodą bez przywrócenia na stanowisko.

W jej wpisach zamieszczanych w mediach społecznościowych, mocno dostało się Szymonowi Hołowni, którego określała jako “dupek” oraz Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi, o którym napisała, że ma “minę przygłupa”. Gdy sprawa wyszła na jaw, Patryk Jędrowiak, burmistrz Ostrzeszowa, zdecydował o odwołaniu jej ze stanowiska. Uznał, że takie zachowanie nie przystoi nikomu, a szczególnie naganne jest u szefowej placówki edukacyjnej, która powinna być przykładem dla swoich podopiecznych.

Jak informuje Onet.pl, kobieta nie przyznała się do winy – tłumaczyła, że hakerzy włamali się na jej konto w mediach społecznościowych i to oni zamieszczali te wpisy, nie potrafiła jednak wytłumaczyć, dlaczego od razu na to nie zareagowała, nie zamknęła konta i nie powiadomiła policji.

Na swoim profilu zamieściła oświadczenie, że publikacja hejtu miała miejsce bez jej wiedzy i zgody, a od zwolnienia odwołała się do sądu pracy. Sprawa w sądzie zakończyła się ugodą – była dyrektorka otrzyma odszkodowanie w wysokości 20 tys. zł, ale w zamian zrzeka się żądania przywrócenia do pracy.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze