Ostrzeszów: 79-letni mężczyzna zgubił się w lesie. Przeszedł kilka kilometrów przez bagna

zaginiony mężczyzna fot. Nadleśnictwo Przedborów
Starszy pan, mieszkaniec okolic Wrocławia, wybrał się na spacer do lasu. Samochód zostawił pod lasem, a sam zawędrował… do Wielkopolski.

Mężczyznę znalazł 2 maja po południu leśniczy w pobliżu wieży przeciwpożarowej na terenie Leśnictwa Brzeziny Węglewice (w Spólu w gminie Galewice). Jak informują władze Nadleśnictwa Przedborów, którym podlega ten teren, mężczyzna był zziębnięty, przemoczony i bardzo zmęczony. Nie potrafił określić, gdzie zostawił samochód i z jakiego kierunku przyszedł.

Leśniczy zawiadomił policję, straż pożarną i pogotowie, które udzieliło pomocy seniorowi. Jednak dopiero gdy znaleziono samochód mężczyzny – pomogli internauci po komunikacie wydanym przez nadleśnictwo – wiadomo było, skąd wyruszył na swój przydługi spacer. Okazało się, że 79-latek przewędrował ładnych kilka kilometrów przez bardzo trudny teren, bo przez bagna. Dodatkowo wyczerpało go zimno i padający deszcz, bo pogoda tego dnia nie należała do sprzyjających wędrowcom.

Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, starszy pan otrzymał pomoc medyczną i szczęśliwie wrócił do domu. A leśniczy kolejny raz udowodnili, jak są potrzebni w lasach…

Nadleśnictwo Przedborów

Podziel się:

Ostatnio dodane: