testy na koronawirusa w DPD Kochłowy fot. SP w Ostrzeszowie

Ostrzeszów: 42 osoby zakażone koronawirusem w domu pomocy społecznej

43 na 73 mieszkańców okazało się zakażonych koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej w Kochłowach w powiecie ostrzeszowskim. Przebadani zostali wszyscy mieszkańcy DPS.

Wszystko zaczęło się od podwyższonej temperatury u czwórki podopiecznych, jak poinformowało Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie. Wykonano im testy na obecność koronawirusa i badania wymazowe dały wyniki dodatnie. Dlatego Aneta Małolepsza, dyrektor placówki, podjęła decyzję o przebadaniu wszystkich podopiecznych i pracowników placówki na obecność koronawirusa.

Badania przeprowadzone zostały przez Wojska Obrony Terytorialnej i okazało się, że na 73 mieszkańców u 43 stwierdzono wynik pozytywny. Na szczęście nikt z zakażonych nie wykazuje objawów chorobowych i nie musi być hospitalizowany. Zapewniono im jedynie izolację na terenie ośrodka. Dyrektor Małolepsza zapewnia, że obsada kadrowa jest wystarczająca, a w domu panuje spokój. Placówka ma też odpowiednią ilość sprzętu ochronnego.

To obecnie jedyna placówka tego rodzaju, w której stwierdzono koronawirusa. W Domu Pomocy Społecznej w Kobylej Górze obowiązuje ścisły reżim sanitarny, ale nie ma powodu do obaw. W Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach na 122 mieszkańców ponad 100 to ozdrowieńcy, więc tu również nie ma powodów do niepokoju. Podobnie jest w Domu Pomocy Społecznej w Kobylej Górze, gdzie na 150 mieszkańców 82 to ozdrowieńcy.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze