Ostrów: Został okradziony. Rzucił się na maskę samochodu złodziei

Policja fot. Sławek Wąchała

Mężczyzna wychodzi z banku z gotówką w plecaku, wrzuca go do samochodu i w tym momencie plecak przez drugie drzwi zabierają złodzieje. Ale okradziony rzuca się na maskę ich samochodu, by uniemożliwić im odjazd.

To nie scena z filmy akcji, ale sytuacja, która naprawdę miała miejsce w Ostrowie Wielkopolskim. 74-letni przedsiębiorca wypłacił z banku pieniądze, kilkadziesiąt tysięcy złotych, i włożył je do plecaka. Wyszedł z banku, podszedł do swojego samochodu, otworzył go i wrzucił plecak na siedzenie. Ale zanim zdążył wsiąść i odjechać, szybko podjechało samochodem trzech mężczyzn i ukradli plecak z siedzenia.

Właściciel pieniędzy jednak nie zamierzał jednak bez walki oddać swoich pieniędzy. Rzucił się na maskę samochodu złodziei, żeby ich w ten sposób zatrzymać. Przez chwilę to mu się nawet udało, ale nie miał się czego przytrzymać na masce, więc spadł. A złodzieje przez okno samochodu wyrzucili plecak, zabierając z niego tylko saszetkę z dokumentami i pieniędzmi, około 600 zł. Tylko że wypłacone przez przedsiębiorcę kilkadziesiąt tysięcy złotych było w wyrzuconym plecaku, nie w saszetce…

Ostrowska policja prosi o pomoc wszystkich świadków zdarzenia i tych, którzy mają informacje mogące ułatwić zatrzymanie sprawców. Wiadomo, że napastników było prawdopodobnie trzech, znany jest numer rejestracyjny samochodu, którym się poruszali. Funkcjonariusze zabezpieczają teraz nagrania z monitoringu.

Źródło: TVN24

Podziel się: