policja fot. KWP

Ostrów Wielkopolski: Wysyp piratów drogowych

Aż siedmiu kierowców, którzy lubią zbyt szybką jazdę, zatrzymali ostatnio policjanci z ostrowskiej drogówki. Rekordzista pędził w terenie zabudowanym 140 km/h!

Niechlubnym rekordzistą okazał się 36-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyzna osobowym mercedesem pędził aż 140 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Drugi z “piratów”, podróżujący peugeotem 33-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego, miał na liczniku 120 km/h. Zatrzymany też został 70-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego, który jechał z prędkością 114 km/h. 54-letni ostrzeszowianin jechał nieco wolniej, bo 111 km/h. A ponad 100 km/h mieli na liczniku: 25-latek z Ostrzeszowa, 43-latek z Kalisza i 40-latek z Ostrowa Wielkopolskiego.

Każdy kierowca, który stwarza duże zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego i lekceważy obowiązujące ograniczenia prędkości musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami i bezwzględną reakcją policjantów.

Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach. Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze