kontrola fot. Policja

Ostrów Wielkopolski: Wysyp piratów drogowych

Nadmierna prędkość w terenie zabudowanym. Brak uprawnień do kierowania pojazdami. Sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowanie pod wpływem narkotyków. To tylko kilka z wielu zarzutów postawionych piratom drogowym zatrzymanym przez ostrowskich policjantów.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kolejnych kierujących, którzy w terenie zabudowanym jechali ponad 100 km/h. 30 stycznia zatrzymany został 21-latek, który jechał z prędkością 106 km/h. Dzień później został zatrzymany 35-letni kierowca. Mężczyzna jechał 110 km/h. 3 lutego policjanci zatrzymali 31-latka, który przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h.

Policjanci zatrzymali też 20-latka, który na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał ponad 80 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Zatrzymany też został 35-latek, który posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę pod wpływem środka odurzającego. Ponadto mężczyzna znajdował się pod wpływem amfetaminy. Od 35-latka została pobrana krew do dalszych badań.

Z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów do czerwca 2021 roku zatrzymana została też 47-letnia kobieta. Z kolei u zatrzymanego do kontroli drogowej 33-latka, tester wskazał wynik pozytywny dla kokainy. Od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę. Nieodpowiedzialność za kierownicą może spowodować, że stracą o wiele więcej niż uprawniania do kierowania.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze