Ostrów Wielkopolski: Rodzina z Ostrowa wśród ofiar burzy na Giewoncie

Czteroosobowa rodzina z Ostrowa Wielkopolskiego: ojciec, dwie córki i zięć, wybrała się na Giewont tego feralnego dnia, gdy rozpętała się tam burza. Zostali porażeni piorunem.

Jak podaje Radio Poznań, stan dwóch kobiet lekarze określają jako ciężki. Jedna z nich z powodu uderzenia pioruna spadła z 50-metrowej ściany. To matka dwójki dzieci, które zostały w Zakopanem z babcią. Cała rodzina była w tatrach na wspólnych wakacjach.

Poszkodowani przebywają w szpitalach w Zakopanem, Nowym Targu i Krakowie. Podczas burzy w Tatrach zginęło w sumie 5 osób, w tym dwoje dzieci. Ranni mają głównie poparzenia i urazy głowy.

Coraz częściej podnoszą się głosy, także ze strony osób wierzących, że metalowy krzyż z Giewontu, którzy przyciąga wyładowania atmosferyczne, powinien zostać zastąpiony konstrukcją drewnianą, znacznie bardziej bezpieczną podczas burzy. Metalowy krzyż można byłoby ustawić w innym miejscu, na przykład w samym Zakopanem, gdzie mogliby go podziwiać turyści. To samo dotyczy metalowych łańcuchów, które można by zastąpić linami.

Radio Poznań, el

0 0 votes
Oceń artykuł
5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze