Ostrów: Mężczyzna, który palił psy w piecu, usłyszał wyrok

Sąd zadecydował, że 32-letni mieszkaniec Śliwnik powinien trafić na 10 miesięcy do więzienia i nie wolno mu przez 7 lat posiadać żadnych zwierząt.

Zdaniem sędzi Joanny August-Witczak z Sądu Rejonowego w Ostrowie 10 miesięcy bezwzględnego więzienia pozwoli skazanemu odczuć w pełni naganność swojego zachowania
Z wyroku są też zadowoleni działacze stowarzyszenia obrońców zwierząt Help Animals, bo – jak powiedzieli – chodzi o uświadomienie ludziom, że za okrutne traktowanie zwierząt spotyka kara. Help Animals byli oskarżycielami posiłkowymi w tej sprawie, bo to właśnie dzięki nim cała sprawa wyszła na jaw.

W połowie kwietnia działacze otrzymali informację, że w jednym z gospodarstw w Śliwnikach ktoś znęca się nad psami, a potem je zabija. Wizyta na posesji 32-latka potwierdziła te informacje – na miejscu działacze i towarzyszący im policjanci znaleźli spalone ciała dwóch psów, w tym ciężarnej suczki. Były tam też żywe psy, ale zagłodzone i spragnione, a także króliki, które nie miały dostępu do wody i jedzenia.

Prokuratura w Ostrowie Wszczęła śledztwo w sprawie znęcania się nad zwierzętami, a proces ruszył w grudniu 2019 roku. Konkubina oskarżonego zeznawała, że bił psy kołkiem i wrzucał żywe do pieca, a one jeszcze piszczały. Gdy protestowała, groził jej, że ją też zabije. Zakazał jej też komukolwiek o tym opowiadać. Jednak kobieta poskarżyła się koleżance, a ta zawiadomiła policję.

Sam oskarżony tłumaczył, że powodem zachowania wobec zwierząt jest to, że nadużywa alkoholu i z natury jest nerwowy. Podczas ogłoszenia wyroku nie było go w sądzie.

el

18
Dodaj komentarz

avatar
Sowa
Sowa

A to sadysta , dobrze mu tak .

Tomek Sobkowiak
Tomek Sobkowiak

Dozywocie dla pedała te sady sa do du…..

Gosia Gosia
Gosia Gosia

Korwa kara śmierci dla skorwysyna. Co te sądy jaja se robią. To śmiech na sali. Korwa sędziowie sądy obudźcie się i weźcie się za normalne wyroki a nie korwa lelum polelum. Po huj sądy w Polsce lepiej jak samosady ludzie zaczną robić.

Edyta Gruszczyńska
Edyta Gruszczyńska

10 miesięcy? Za jednego pieska chyba, masakra?

Alicja Kasprzak
Alicja Kasprzak

Zakaz posiadania zwierząt i praca przy porządkowaniu chlewa?