Ostrów Wielkopolski: Hejter wysłał obraźliwe pismo. W imieniu starosty

Paweł Rajski fot. FB
Hejt wobec samorządowców zatacza coraz szersze kręgi. Teraz jego ofiarą padł starosta Ostrowski, pod którego ktoś się podszył i wysłał obraźliwe pismo do prezydenta Warszawy.

Pismo nie tylko zostało wysłane, ale też zaopatrzone w dane starosty i wyglądające jak prawdziwe pismo urzędowe. Poinformował o tym sam starosta na swoim profilu FB:

„Ktoś podszył się pode mnie i wysłał obraźliwe pismo sygnowane moimi danymi! Taką informację otrzymałem z kancelarii Prezydenta Warszawy człowieka, którego nigdy osobiście nie poznałem. Niby ,,moje” pismo nawiązywało do jednego z bliskich współpracowników Prezydenta Trzaskowskiego. Treść jego była bardzo obraźliwa, zaciągająca szlamu z najgłębszego dna, po prostu obrzydliwa. Przypadek? Nie będzie mojej zgody na wykorzystywanie w ten sposób mojego wizerunku, pomijając już inne aspekty tej sprawy! Dlatego cała sprawa trafiła do organów ścigania. Mam nadzieję, że opinia publiczna pozna trola, bo przecież w dzisiejszych czasach trudno o zachowanie pełnej anonimowości. Stop każdemu hejtowi!”

Sprawa jest tym bardziej niepokojąca, że to nie pierwszy samorządowiec z Wielkopolski, który stał się celem ataku hejterów. Wcześniej hakerzy podszywali się pod prezydent Ostrowa, Beatę Klimek, i jako ona publikowali wulgarne treści w internecie. Prezydent także zawiadomiła policję i ma nadzieję, że przestępcy – wykorzystywanie danych jest kradzieżą tożsamości – zostaną ukarani.

el