policja fot. Sławek Wąchała

Ostrów Wielkopolski: Diler narkotyków uciekał przed policją. Bez prawa jazdy

To miała być zwykła kontrola drogowa, ale kierowca fiata punto, wezwany do zatrzymania, nagle przyspieszył i zaczął uciekać. Policja zatrzymała go, gdy wpadł na drzewo, wysiadł z samochodu i postanowił uciekać na piechotę…

Z 4 na 5 listopada ostrowscy kryminalni na ulicy Ledóchowskiego zauważyli nadjeżdżający pojazd marki Fiat Punto, który postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. Kierujący tym autem, nie stosując się do wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zatrzymał się i przyspieszył. Na ulicy Osiedle Robotnicze kierowca wpadł w poślizg i uderzył w drzewo, następnie wybiegł z auta i zaczął uciekać. Policjant pobiegł za nim i go zatrzymał. Kierującym okazał się 25-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Samochodem tym jechała jeszcze 20-letnia pasażerka.

Podczas przeszukania 25-latka wyjaśniło się, czemu uciekał przed policją. Funkcjonariusze znaleźli przy nim woreczek strunowy z zawartością suszu. Badanie testerem wykazało, że jest to marihuana i pod jej wpływem znajdował się też kierowca. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli dodatkowych 9 woreczków z marihuaną i 1 z amfetaminą. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna odpowie za przestępstwo posiadania środków odurzających, niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo sygnału wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, jazdę bez uprawnień i jeżeli potwierdzą to badania, pod wpływem narkotyków. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

KWP, el

Dodaj komentarz

avatar