Szczepienia przeciwko koronawirusowi fot. UM Ostrów

Ostrów: Ruszyły powszechne szczepienia w Arenie Ostrów

13 maja nadeszła zgoda od wojewody, a 15 maja Punkt Szczepień Powszechnych w Arenie Ostrów rozpoczął działalność. Może się w nim zaszczepić 2500 osób w tygodniu.

“To finał naszych starań o taki punkt dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego” – napisała prezydent Beata Klimek w mediach społecznościowych, informując o otwarciu punktu. – “O to, by każdy miał ułatwiony dostęp do szczepionki, o to, by mógł zadbać o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny”.

Punkt jest prowadzony przez miasto we współpracy z ostrowskim szpitalem. Może się w nim tygodniowo zaszczepić minimum 2500 osób, jednak jak na razie szczepionek do dyspozycji będzie znacznie mniej, bo 1200 jednostek tygodniowo. Z tego powodu szczepienia będą odbywać się we wtorki (od godziny 15.00) i w soboty (od godziny 9.00). Zespoły szczepić będą w tych dniach tak długo, jak będzie to konieczne.

Prezydent podkreśla jednak, że tak będzie funkcjonował punkt w maju, a w czerwcu to się może zmienić. Wszystko zależy od ilości otrzymanych szczepionek. Jeśli będzie ich więcej – zespoły szczepienne będą pracować częściej i dłużej.

“Dziękuję wszystkim, którzy pracują w Arenie, podchodzą do tego zadania profesjonalnie i wkładają w nie serce – służbom mundurowym, pracownikom UM Ostrów oraz ostrowskiego szpitala” – podsumowała. – “To dzięki nim szczepienia przeprowadzane są sprawnie”.

Wszystkie bieżące informacje o szczepieniach w Arenie Ostrów są umieszczane w specjalnej zakładce na stronie urzędu miasta.

UM Ostrów

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze