Ostrów: Policjantka z Ostrowa Wielkopolskiego finalistką ogólnopolskiego konkursu

sierż. sztab. Joanna Michalak fot. policja
Sierż.sztab. Joanna Michalak, ostrowska dzielnicowa, znalazła się wśród finalistów ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł” za zaangażowanie w pomoc osobie dotkniętej przemocą.

Ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, zorganizowało Biuro Prewencji KGP, by wyróżnić tych funkcjonariuszy policji, odznaczających się wyjątkowym profesjonalizmem i empatią pomagając osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Kandydatów mogli zgłaszać wszyscy chętni: osoby prywatne, organizacje i instytucje.

„Ciągle jeszcze istnieją wśród Nas anioły. Nie mają w prawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla Nas wszystkich, którzy są w potrzebie – Phil Bosmans. Moim okazała się sierżant sztabowa Joanna Michalak… Już po kilku minutach rozmowy miły, ciepły głos w słuchawce sprawił, że poczułam ulgę. Ulgę, że jest ktoś kto chce mi pomóc. Od tego momentu czułam, że nie jestem sama…Nigdy nie sądziłam,że całkiem obca osoba stanie się tak bliska memu sercu.” – tak opisuje sierż.sztab. Joannę Michalak mieszkanka rejonu, w którym jest dzielnicową.

Sierż.sztab. Joanna Michalak służy w pionie prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim od prawie 8 lat. W 2017 roku objęła stanowisko dzielnicowego rejonu miejskiego.

KWP

Podziel się:

Ostatnio dodane: