okno życia, Ostrów Wielkopolski fot. UM Ostrów Wlkp.

Ostrów: Noworodek w oknie życia!

W ostrowskim oknie życia, które znajduje się w klasztorze sióstr elżbietanek, 19 grudnia znaleziono niedawno urodzonego chłopczyka. To trzecie dziecko znalezione w ostrowskim oknie życia.

Okno życia działa od 2015 roku i w tym czasie znaleziono tu trójkę dzieci: w 2017 roku, na początku roku obecnego i teraz, 19 grudnia, wieczorem. Znaleziony chłopczyk został od razu przewieziony do szpitala, gdzie zajęli się nim neonatolodzy. Według ich opinii dziecko jest z ciąży donoszonej i w stanie dobrym, jednak badania jeszcze trwają, obserwacja dziecka też powinna jeszcze potrwać kilka dni.

Taka jest zresztą procedura dotycząca dzieci z okna życia: po ich znalezieniu muszą zostać przewiezione do szpitala na badania, a później trafiają do pogotowia rodzinnego. Równolegle trwa proces sądowy nadania dziecku tożsamości i przygotowania go do adopcji, jednak zgodnie z prawem jego matka może w ciągu trzech miesięcy wrócić i odebrać swoje dziecko bez żadnych konsekwencji.

Wydarzenie skomentowała też prezydent Ostrowa Beata Klimek pisząc  w mediach społecznościowych, że to na pewno była dla matki trudna decyzja i wymagała sporo odwagi.

Źródło: wlkp24.info

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze