Ostrów: Nie żyje Sławomir Majusiak. Miał 57 lat

Sławomir Majusiak, 57-letni mężczyzna, były lekkoatleta, wielokrotny medalista Polski i Europy, spadł z dachu kamienicy. W mediach społecznościowych pożegnali go prezydent Beata Klimek i starosta Paweł Rajski.

Przypomnijmy: do tragedii doszło 5 grudnia po godzinie 17.00. Sławomir Majusiak spadł z dachu należącej do niego kamienicy przy ostrowskim deptaku. Kiedyś była siedzibą „Gazety Ostrowskiej” należącej do Majusiaka, a gdy gazeta upadła, powstał tam dom handlowy.

Sławomir Majusiak w 1983 roku zdobył brązowy medal mistrzostw Europy juniorów w biegu na 3000 metrów, a specjalizował się w biegach na dystansach 5 km i 10 km, a także w półmaratonach. Mimo zakończenia kariery sportowej był niezwykle aktywnym członkiem sportowej społeczności Ostrowa Wielkopolskiego. Był najbardziej utytułowanym zawodnikiem Stali Ostrów i nadal aktywnie uczestniczył w ostrowskim życiu sportowym, kibicując lokalnym sportowcom, mimo walczył z ciężką depresją.

W mediach społecznościowych pożegnali go Beata Klimek, prezydent Ostrowa.
„Ze smutkiem przyjęłam wiadomość o śmierci Sławomira Majusiaka, przedsiębiorcy, sportowca, wybitnego lekkoatlety Stali Ostrów, który na swoim koncie miał wiele sukcesów na długich dystansach. Kochał sport i nieustannie kibicował ostrowskim lekkoatletom” – napisała.

„Z niedowierzaniem przyjąłem informację o śmierci śp. Sławomira Majusiaka” – napisał z kolei starosta ostrowski Paweł Rajski. – „Odszedł człowiek, który na trwałe zapisał się w annałach ostrowskiej lekkiej atletyki. Najbardziej utytułowany zawodnik Ostrowskiej Stali”.