zatrzymany fot. policja

Ostrów: Mieszkanie pełne marihuany. I to jak najbardziej dosłownie!

W szafie zamiast ubrań miał krzewy marihuany, w lodówce nasiona konopi, a w słoikach ponad pół kilograma suszu. Tak wyglądało mieszkanie 28-letniego mężczyzny, którego odwiedzili policjanci.

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 28-latka podejrzewanego o nielegalną uprawę konopi i posiadanie znacznych ilości narkotyków. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli przystosowaną pod uprawę konopi szafę i namiot. To właśnie tam dojrzewały rośliny, z których można było później uzyskać marihuanę. Namiot i szafa były specjalnie przystosowane do prowadzenia nielegalnej uprawy, miały zamontowane oświetlenie i system nawiewu.

Policjanci zabezpieczyli kilkanaście krzewów, ponad pół kilograma suszu, wentylatory, lampy, młynki i wagę elektroniczną. Podczas dalszego przeszukania znaleźli i zabezpieczyli ponad pół kilograma suszu, a dodatkowo w lodówce nasiona konopi.

28-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzut za posiadanie znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany oraz za jej uprawę. Decyzję w jego sprawie podejmie sąd. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

KPP Ostrów Wielkopolski, el

Dodaj komentarz

avatar