Ostrowianin roku 2021 Marek Walczak, Beata Klimek fot. UM Ostrów

Ostrów: Marek Walczak “Ostrowianinem Roku 2021”

– To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogłam dziś wręczyć statuetkę „Ostrowianina Roku 2021” zasłużonemu trenerowi lekkiej atletyki KS STAL “LA” Ostrów Wlkp., wychowawcy wielu ostrowskich medalistów – Markowi Walczakowi – powiedziała prezydent Beata Klimek.

Prezydent wręczając statuetkę trenerowi podkreśliła to, że jest pasjonatem i potrafi wiele poświęcić dla swoich zawodników – a oni odwdzięczają mu się wspaniałymi wynikami na sportowych arenach. Dzięki niemu też kilka lat temu sekcja lekkoatletyczna KS Stal stała się niezależnym klubem. Od tego czasu KS STAL “LA” wspaniale się rozwinął, a kolejne młode sportowe pokolenia uczą się od Niego, słuchają rad, sięgają po najwyższe laury i budują sportową markę Ostrowa Wielkopolskiego.

– Ostrowska lekkoatletyka nosi imię Marka Walczaka – mówiła prezydent. – Z tą dyscypliną sportu związany jest już kilkadziesiąt lat. Miłości do niej nauczył swego syna, który dziś także jest znakomitym szkoleniowcem.

Prezydent zapewniła też, że dostrzega i docenia wielkie osiągnięcia klubu, a ostrowscy lekkoatleci będą mieć tu nowoczesne i godne miejsce do trenowania, które swym poziomem będzie odpowiadać ich osiągnięciom.

UM Ostrów

2.5 2 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze