punkt pobrań Piła fot. 12WBOT

Ostrów: Koronawirus w DPS Kołchowy

12 osób zakażonych koronawirusem, w tym 10 podopiecznych DPS Kochłowy w powiecie ostrzeszowskim. To efekt badań przeprowadzonych 10 sierpnia przez żołnierzy 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Terytorialsi przeprowadzili badania przesiewowe na obecność koronawirusa wśród mieszkańców wszystkich domów pomocy z powiatu ostrzeszowskiego. Badania potwierdziły wyniki dodatnie wśród 12 osób, w tym 10 mieszkańców z DPS w Kochłowach.

Aktualnie spośród 80 mieszkańców DPS, 5 osób przebywa w szpitalu (3 osoby z wynikiem pozytywnym, pozostałe oczekują na wyniki badań). Od wczoraj DPS objęty jest kwarantanną. Stan zdrowia wszystkich osób jest na bieżąco monitorowany. Placówka otrzymała od służb wojewody dodatkowe środki ochrony indywidualnej.

Do 13 września zgodnie z poleceniem wojewody wielkopolskiego, obowiązuje zawieszenie terminowe odwiedzin i urlopowania mieszkańców domów pomocy społecznej na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Czasowe ograniczenie działalności dotyczy domów pomocy społecznej w miejscowościach Kochłowy, Kobyla Góra i Marszałki.

WUW, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze