szpital laboratorium 2 fot. pixabay

Ostrów: Kolejne przypadki koronawirusa i kolejni chorzy

Zakażonych koronawirusem na południu Wielkopolski przybywa – kolejne przypadki stwierdzono w firmie Polmostrów w Wysocku Wielkim. 6 osób zostało objętych kwarantanną.

U jednego z pracowników firmy stwierdzono covid-19 – natychmiast też podjęto działania, by opanować zakażenia w firmie. Jak informuje Małgorzata Jezierska z sekcji Epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim, na dziś w firmie Polmostrów w Wysocku Wielkim u czterech pracowników potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

“W wyniku przeprowadzonych wywiadów epidemiologicznych z osobami zakażonymi PPIS w Ostrowie Wielkopolskim nałożył na sześciu pracowników w/w firmy, którzy mieli bezpośredni kontakt z osobami zakażonymi obowiązek odbycia kwarantanny” – czytamy w informacji z ostrowskiej stacji. Teraz pracownicy poddani kwarantannie czekają na wykonanie wymazu w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

“PSSE w Ostrowie Wielkopolskim jest w stałym kontakcie z właścicielem firmy oraz jego pracownikami monitorując tym samym sytuację w zakładzie” – zapewnia ostrowski sanepid. A sytuacja jest poważna, ponieważ Polmostrów to duża firma, zatrudniająca ponad 600 osób.

Przypomnijmy, że 6 lipca poinformowano o zakażeniu 21 osób niejako po sąsiedzku, bo w Ostrzeszowie. Do zakażenia patogenem doszło podczas uroczystości weselnej. Goście pochodzili z Ostrzeszowa, ale także Kępna i Ostrowa. Badania weselników jeszcze trwają i zakażonych może być więcej.

el

1
Dodaj komentarz

avatar
Polmostrów
Polmostrów

Jaka kontrola? Jaki bliski kontakt? Bzdura jakich mało, jak w tej firmie każdy z każdym ma kontakt, bo tego wymaga proces produkcyjny. Osoby objęte kwarantanna to osoby jeżdżące z zakażonym jednym samochodem. A co z resztą pracowników którzy codziennie mieli że sobą kontakt. Gdy dzwonimy do sanepidu słyszymy ze za mało jest zakażonych żeby podjąć jakieś konkretne działania. No to powodzenia, poczekamy aż wirus się rozwinie, a przy tej reakcji sanepidu pójdzie to lawinowo.