szpital laboratorium 2 fot. pixabay

Ostrów: Kolejne przypadki koronawirusa i kolejni chorzy

Zakażonych koronawirusem na południu Wielkopolski przybywa – kolejne przypadki stwierdzono w firmie Polmostrów w Wysocku Wielkim. 6 osób zostało objętych kwarantanną.

U jednego z pracowników firmy stwierdzono covid-19 – natychmiast też podjęto działania, by opanować zakażenia w firmie. Jak informuje Małgorzata Jezierska z sekcji Epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim, na dziś w firmie Polmostrów w Wysocku Wielkim u czterech pracowników potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

“W wyniku przeprowadzonych wywiadów epidemiologicznych z osobami zakażonymi PPIS w Ostrowie Wielkopolskim nałożył na sześciu pracowników w/w firmy, którzy mieli bezpośredni kontakt z osobami zakażonymi obowiązek odbycia kwarantanny” – czytamy w informacji z ostrowskiej stacji. Teraz pracownicy poddani kwarantannie czekają na wykonanie wymazu w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

“PSSE w Ostrowie Wielkopolskim jest w stałym kontakcie z właścicielem firmy oraz jego pracownikami monitorując tym samym sytuację w zakładzie” – zapewnia ostrowski sanepid. A sytuacja jest poważna, ponieważ Polmostrów to duża firma, zatrudniająca ponad 600 osób.

Przypomnijmy, że 6 lipca poinformowano o zakażeniu 21 osób niejako po sąsiedzku, bo w Ostrzeszowie. Do zakażenia patogenem doszło podczas uroczystości weselnej. Goście pochodzili z Ostrzeszowa, ale także Kępna i Ostrowa. Badania weselników jeszcze trwają i zakażonych może być więcej.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze