Ostrów: 100 beczek z chemikaliami porzuconych przy drodze

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ostrowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przy DK 11 porzucili ponad 100 beczek z chemikaliami. Mężczyźni usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani.

Ostrowscy policjanci 26 maja tego roku otrzymali informację, że na parkingu przy krajowej 11 w miejscowości Szczury stoi pozostawiona naczepa. Funkcjonariusze znaleźli w niej ponad 100 beczek zawierającymi substancje chemiczne, dlatego na miejsce zostali wezwani poza policją także jednostka chemiczna Straży Pożarnej, biegły z zakresu ochrony środowiska, pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz przedstawiciele Zarządzania Kryzysowego Gminy Ostrów Wlkp.

Niebezpieczne substancje zostały zabezpieczone. Technicy kryminalistyki przeprowadzili oględziny naczepy oraz miejsce jej ujawnienia. Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców tego przestępstwa i 30 listopada zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za składowanie i transport oraz porzucenie w niezabezpieczonej naczepie pojemników z niebezpiecznymi odpadami. Po przebadaniu, okazało się, że są wśród nich substancje o właściwościach szkodliwych i łatwopalnych między innymi takich jak etylobenzen.

Zatrzymani, 28 i 52-latek z województwa dolnośląskiego usłyszeli zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób i mienia wielkich rozmiarów. Było to także, jak uznali biegli, realne zagrożenie dla środowiska, dla wody, ziemi i powietrza.

Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

KPP Ostrów Wielkopolski, el

Podziel się: