piątek, 23 lutego, 2024

Ostatnie wolne miejsca w akcji “Trzymaj ciepło”!

Chętni poznaniacy mogą jeszcze zapisać się na bezpłatne badania swojego domu w ramach piętnastej edycji akcji “Trzymaj ciepło”. Dzięki temu badaniu dowiedzą się, którędy z domu ucieka ciepło.

Badanie pozwala ustalić, gdzie w budynku są nieszczelne miejsca, które sprawiają, że na ogrzewanie musimy wydawać więcej pieniędzy. Dzięki temu wiadomo, co i gdzie trzeba uszczelnić, by zaoszczędzić na ogrzewaniu – każdy uczestnik badania otrzyma mailem raport z opisem specjalisty, wskazującego, którędy i dlaczego ucieka ciepło.

W tegorocznej edycji programu zostało jeszcze kilka miejsc dla posiadaczy domów jednorodzinnych, więc chętni mogą się jeszcze zgłaszać. Wystarczy wysłać zgłoszenie mailowe z imieniem, nazwiskiem i adresem budynku – szczegółowe informacje znajdują się na stronie miasta, w zakładce “środowisko”. Udział w akcji jest bezpłatny.

Badania mają potrwać do końca marca – są uzależnione od pogody. Nie może być cieplej niż +3 stopnie, nie może też padać śnieg i deszcz. W tym sezonie zostanie przebadanych 335 domów jednorodzinnych z całego Poznania oraz 10 kamienic z centrum miasta, Wildy, Jeżyc i Łazarza. Do tej pory, w czternastu edycjach akcji, wykonano ponad 6 tysięcy badań domów jednorodzinnych oraz 250 kamienic.

Źródło: UMP
Strona głównaPoznańOstatnie wolne miejsca w akcji "Trzymaj ciepło"!