sobota, 24 lutego, 2024

Ostatnie dni świątecznej bimby na torach!

W weekend 6 i 7 stycznia ostatni raz będzie można przejechać się oświetloną lampkami świąteczną bimbą. Zgodnie z tradycją ponownie pojawi się w Poznaniu dopiero przed kolejnym Bożym Narodzeniem.

Świąteczną bimbę – tramwaj Siemens Combino z numerem bocznym 507, ozdobiony prawie 10 000 lampek ledowych – można było podziwiać na torach przez cały grudzień ubiegłego roku. Bimba najpierw woziła poznaniaków na bożonarodzeniowe jarmarki, a później kursowała na regularnych liniach tramwajowych, stwarzając wyjątkowy, świąteczny nastrój.

Po raz ostatni tramwaj w wersji świątecznej będzie można zobaczyć na torach w weekend 6-7 stycznia.
“Po święcie Trzech Króli wróci do zajezdni, gdzie bożonarodzeniowe ozdoby zostaną zdjęte” – informuje MPK. – “A to nie będzie łatwe zadanie, bo zdemontować trzeba nie tylko 1000 metrów łańcucha świetlnego, ale także wszystkie elementy służące do jego umocowania”.

Starania pracowników MPK, którzy ozdabiali tramwaj, są doceniane – nie tylko dlatego, że poznaniacy chętnie fotografują się ze świąteczną bimbą. Pojazd wziął też udział w plebiscycie na najładniejszy tramwaj świąteczny czeskiego magazynu transportowego MHD86 i wśród 28 europejskich świątecznych tramwajów poznańska “świąteczna bimba” zajęła piąte miejsce. Pierwsze zajął węgierski Miszkolc, drugie Pilzno, trzecie Ołomuniec, a czwarte – Ostrawa.

Źródło: MPK
Strona głównaPoznańOstatnie dni świątecznej bimby na torach!