sobota, 9 grudnia, 2023

Świąteczna bimba znów wyjedzie na tory!

Rozświetlony prawie 10 tysiącami lampek tramwaj znów będzie woził pasażerów po Poznaniu – ale w tym roku będzie kursował na specjalnej trasie. Będzie dowoził w miejsca, gdzie odbywa się Betlejem Poznańskie, a pierwszy kurs odbędzie się 17 listopada.

Od wielu już lat przed Bożym Narodzeniem po Poznaniu kursuje świąteczna bimba, czyli tramwaj ozdobiony światełkami.
“W tym roku udekorowany został Siemens Combino z numerem bocznym 507” – zdradza MPK Poznań. – “Do jego ozdobienia zużyto niemal 1000 metrów łańcucha świetlnego, na którym jest prawie 10 000 lampek ledowych”.

Zadbano nie tylko o światełka. Ozdobiono także wnętrze tramwaju, dzięki czemu pasażerowie odczują świąteczną atmosferę także w środku podczas podróży.

Świąteczny tramwaj będzie kursował na linii 24 i po raz pierwszy opuści bramy zajezdni przy ulicy Głogowskiej 17 listopada o godzinie 15.50. Pierwszy pełny kurs z pasażerami rozpocznie o godzinie 16.00 z pętli Górczyn PKM w kierunku centrum.

Linia 24, jak informował Zarząd Transportu Miejskiego, ma ułatwić dojazd w miejsca, w których odbywa się Betlejem Poznańskie. Będzie ona funkcjonować od 17 listopada do 23 grudnia, a kursy będą się odbywać co około 60 minut, od godziny 16.00 do 22.00, po trasie: GÓRCZYN PKM – Głogowska – Most Dworcowy – Królowej Jadwigi – Strzelecka – Podgórna – ALEJE MARCINKOWSKIEGO. W linii nr 24 będą obowiązywać bilety według taryf ZTM.

Źródło: UMP
Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoŚwiąteczna bimba znów wyjedzie na tory!