Ostateczne wyniki naboru w Poznaniu. Nadal ponad sześćset osób nie dostało się do żadnej szkoły

szkoła fot. 12019, pixabay

Miasto opublikowało listy uczniów przyjętych do szkół średnich – 635 osób nie dostało się do żadnej szkoły. W poznańskich placówkach nadal jest ponad 700 wolnych miejsc, jednak na tym etapie przyjęcie ucznia zależy już od dyrektora szkoły.

Tych 635 uczniów to ci, którzy nie wyrazili woli uczęszczania do wybranej placówki oraz nie zakwalifikowali się w I lub II turze. Nadal mają do wyboru ponad 700 miejsc w poznańskich szkołach.

“Kandydaci, którzy nie dostali się do żadnej szkoły, powinni zanieść wniosek oraz oryginały dokumentów do placówki, do której chcieliby uczęszczać” – informują poznańscy urzędnicy. – “Decyzje należą teraz do dyrektorów konkretnych placówek – to oni analizując wyniki kandydatów oraz progi punktowe w oddziałach, będą podejmowali decyzję o przyjęciu lub nie. Każdy kandydat będący mieszkańcem Metropolii Poznań, który nie dostał się do żadnej placówki, znajdzie miejsce w poznańskiej szkole ponadpodstawowej”.

Informacje o wolnych miejscach w publicznych liceach ogólnokształcących, technikach i branżowych szkołach I stopnia będzie można znaleźć od 11 sierpnia, od godziny 15.00 na stronie Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty, a od 14 sierpnia na miejskiej stronie poświęconej naborowi.

Przypomnijmy, że na rok szkolny 2023/2024 miasto Poznań przygotowało wstępnie 12 207 miejsc – prawie 4500 miejsc więcej niż absolwentów poznańskich szkół podstawowych w 2023 roku, a wspólna oferta miasta i powiatu poznańskiego to 14 252 miejsca – 7188 w liceach ogólnokształcących, 5031 w technikach oraz 2033 w branżowych szkołach I stopnia.

Podziel się: