Ośmioletni Maks walczy z nowotworem. Pomóżmy!

Maks Marecki fot. siepomaga.pl

Maks ma dopiero 8 lat, ale już od 5 lat walczy z neuroblastomą IV stopnia. Choroba ciągle wraca, dlatego teraz rozpoczęła się zbiórka na dalsze leczenie, a przede wszystkim – na szczepionkę, która zapobiegnie nawrotowi choroby.

Neuroblastoma to jeden z najgorszych dziecięcych nowotworów, o czym Maks przekonał się na własnej skórze. Chłopiec walczy z rakiem od 2017 roku i gdy już wszyscy myśleli, że terapia odniosła skutek, a dziecko jest wyleczone – w 2022 roku choroba wróciła i pojawiły się przerzuty…

Maks był już na leczeniu w szpitalu w Barcelonie, a immunoterapia przeciwciałami anty-GD2 dała dobre efekty. Ale choroba, niestety, wróciła. Kolejne leczenie w Barcelonie jest szansą dla chłopca – a także podanie amerykańskiej szczepionki, która miałaby zapobiec kolejnym wznowom choroby.

Dlatego rodzice Maksa ponownie założyli zbiórkę na portalu „siepomaga”, by ratować synka, zwłaszcza że czas nagli. Nowy rok Maks rozpoczął od poważnej infekcji płuc.
„Dla nas to zawsze wielkie zmartwienie i strach” – napisali przerażeni rodzice na „siepomaga”. – „Dla dziecka chorego onkologicznie każda infekcja to duże obciążenie…”.

Maks zwalczył infekcję, ale co będzie, gdy pojawi się następna? Dlatego rodzice chcą jak najszybciej zawieźć go do Barcelony na leczenie – i na przygotowanie do przyjęcia szczepionki w USA, dzięki której, jak mają nadzieję, wreszcie przestaną się bać wznowy tej strasznej choroby synka…

Podziel się:

Ostatnio dodane: