Osadzeni. Młyńska 1

Spektakl “Osadzeni. Młyńska 1” jest projektem społecznym, w którym wysłuchujemy publicznej spowiedzi osób oczekujących na wyrok w poznańskim Areszcie Śledczym. Teatr Ósmego Dnia zaprasza 9 kwietnia na dwa pokazy spektaklu.

Ogólnopolski Konkurs Więziennej Twórczości Teatralnej, który od 5 lat w kwietniu organizuje Areszt Śledczy w Poznaniu, cieszy się dużym zainteresowaniem. Przypomnijmy, że konkurs jest skierowany do wszystkich skazanych w polskich zakładach penitencjarnych. Celem wydarzenia jest zainteresowanie osób pozbawionych wolności twórczością teatralną i zachęcenie ich do spróbowania własnych sił w tej ciekawej, ale i trudnej zarazem dziedzinie sztuki. Konkurs ma charakter innowacyjny, który pozwala wnieść nowe treści oraz rozwiązania do obecnie funkcjonującego systemu penitencjarnego.

Akcja od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem. Nie inaczej jest i w tym roku – na spektakle nie ma już miejsc dla chętnych. Jednak dzięki Teatrowi Ósmego Dnia tuż po nim można zobaczyć efekty pracy aktorów teatru z osobami zagrożonymi wykluczeniem.

Spektakl “Osadzeni. Młyńska 1” można obejrzeć 9 kwietnia o 11.30 i o 19.00 w siedzibie teatru przy Ratajczaka 44. Bilety 20 zł – 25 zł.

Mat. pras., el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze