Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego w Poznaniu szuka muzyków!

Podziel się!

Chcesz dołączyć do zespołu? Grasz na instrumencie i masz ochotę wzmocnić swoje umiejętności? A może pragniesz wrócić do swojej dawno zapomnianej pasji?

Nic prostszego!

Prześlij do nas zgłoszenie (zawierające: imię, nazwisko, datę urodzenia, numer kontaktowy, adres e-mail oraz nazwę instrumentu, program przesłuchania, opcjonalnie – szkołę lub uczelnię muzyczną) na adres: zuzanna.glowacka@teatr-polski.pl, a my zaprosimy Cię na przesłuchanie, które odbędzie się 17 listopada 2018 roku o godz. 10.00!

Mile widziani absolwenci, studenci i uczniowie szkół muzycznych, a także wirtuozi amatorzy, porwani przez życiowe losy instrumentaliści oraz wszyscy inni marzący o orkiestrowym muzykowaniu!

Na przesłuchanie należy przygotować dowolny utwór solowy (czas trwania ok. 5 minut).
Więcej informacji pod numerem telefonu: +48 725 771 333.

***
Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego w Poznaniu powstała w 2016 roku z inicjatywy dyrektora artystycznego Macieja Nowaka we współpracy z jej obecnym dyrygentem – Adamem Domuratem. Głównym założeniem działalności Orkiestry jest współpraca zawodowych muzyków z amatorami. Jedynym kryterium, jakie musi spełniać członek orkiestry, to wielka miłość do muzyki oraz nienaganna umiejętność gry na instrumencie. To właśnie dzięki takiemu niecodziennemu połączeniu Orkiestra zawdzięcza swój wysoki poziom przy jednoczesnym charakterze społeczno-edukacyjnym. Do zadań Orkiestry należy przede wszystkim granie samodzielnych koncertów, ale także gra podczas spektakli oraz wszelkiego rodzaju działalność muzyczno-teatralna.

Adam Domurat (ur. 1991) – poznański dyrygent, pianista i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu (klasa dyrygentury symfoniczno-operowej prof. Jerzego Salwarowskiego oraz fortepianu prof. Alicji Kledzik). Obecnie jest asystentem na wydziale instrumentalnym w klasie dra hab. Krzesimira Dębskiego na macierzystej uczelni. Od 2016 roku pełni funkcję kierownika muzycznego oraz dyrygenta Orkiestry Antraktowej Teatru Polskiego w Poznaniu. Jest także fundatorem oraz wiceprezesem zarządu fundacji „CoOperate Art” oraz dyrektorem artystycznym i dyrygentem działającej przy fundacji orkiestry CoOperate, z którą współpracuje od 2010 roku. Laureat licznych konkursów zarówno pianistycznych, jak i dyrygenckich. Na co dzień dyryguje orkiestrami w kraju i za granicą, występuje jako solista i kameralista, komponuje muzykę do filmów oraz utwory koncertowe, specjalizując się w muzyce symfonicznej.

Autor: Teatr Polski


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar