Organek Aula Artis So Simple Group fot. Sławek Wąchała

Ørganek w Auli Artis. Z nową płytą! (ZDJĘCIA)

Po „Głupim” i „Czarnej Madonnie”, które pokryły się platyną – Ørganek promuje kolejną płytę „Na razie stoję, na razie patrzę”. Jeden z koncertów odbył się 27 marca w poznańskiej Auli Artis.

„Na razie stoję, na razie patrzę” to album długo wyczekiwany, przede wszystkim ze względu na jego różnorodność stylistyczną, ale też i ważkość treści na nim zawartych, jak zapewniają muzycy zespołu. Pojawia się tu sporo wątków będących komentarzami do wydarzeń z życia w Polsce w ciągu ostatnich lat. Zespół sięgnął też po nowe środki wyrazu: na płycie dają się usłyszeć inspiracje post punkiem i muzyką elektroniczną lat 70.

Ørganek to zespół grający muzykę określaną jako rock alternatywny, założony przez Tomasza Organka w 2013 roku. Do zespołu należą też basista Adam Staszewski, perkusista Robert Markiewicz oraz klawiszowiec Tomasz Lewandowski. Grupa wydała debiutancki album zatytułowany „Głupi” w 2014 roku, rok później płyta otrzymała nominację do nagrody Fryderyka, a w 2017 pokryła się platyną, bo sprzedano jej 30 tys. egzemplarzy.

W 2016 roku zespół wydał drugi album długogrający – „Czarną Madonnę”. Na tej płycie gościnnie wystąpił Adam „Nergal” Darski, a utwór „Missisipi w ogniu” dotarł do 1 miejsca Listy przebojów Trójki. Ta płyta także uzyskała status platynowej.

Źródło: mat. pras.