Okradziony i pobity nastolatek w Wielkopolsce. Policja zatrzymała podejrzanego

policja fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

30-latek jest podejrzany o pobicie i kradzież telefonu komórkowego 18-letniego mieszkańca Złotowa. Policjanci zatrzymali podejrzanego o rozbój już następnego dnia i mężczyzna trafił do tymczasowego aresztu.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. 18-latek umówił się ze znajomymi wieczorem w centrum miasta.
– W trakcie rozmowy na chodniku, 18-latka zaszedł z tyłu mężczyzna, po czym zaczął go dusić doprowadzając do stanu bezbronności – opisuje mł.asp. Damian Pachuc, rzecznik prasowy złotowskiej policji. – Żądał przy tym wydania wszystkich wartościowych rzeczy. W trakcie szamotaniny osoby przewróciły się, a atakowany oddał swój telefon marki Iphone. Pomimo osiągnięcia zamierzonego celu, agresywny 30-latek zaczął uderzać pięściami po twarzy leżącego na ziemi mieszkańca miasta. Po całym zajściu puścił mężczyznę, wsiadł do auta i odjechał.

Poturbowany 18-latek zgłosił sprawę policji, a funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Złotowskiej jednostki już następnego dnia zatrzymali 30-letniego podejrzanego o rozbój. Ten mieszkaniec powiatu złotowskiego był doskonale znany funkcjonariuszom z wcześniej popełnionych przestępstw przeciwko mieniu.

Zatrzymany usłyszał już zarzut rozboju i uszkodzenia ciała, a prokurator zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 12 lat.

Podziel się:

Ostatnio dodane: