Ogromny spadek poparcia dla PiS. Najnowszy sondaż zaskakuje!

Jarosław Kaczyński, Ryszard Terlecki i Marek Kuchciński fot. Silar

Obecnie rządzące Prawo i Sprawiedliwość zaliczyło olbrzymi spadek w najnowszym sondażu CBOS. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego straciło aż 7 procent poparcia!

Zjednoczona Prawica, w skład której wchodzi Prawo i Sprawiedliwość, rządzi obecnie drugą kadencję. Jeżeli wyniki najnowszego sondażu CBOS znajdą odzwierciedlenie przy urnach wyborczych, to trzeciej kadencji raczej nie będzie.

W najnowszym sondażu na PiS chce zagłosować 28 proc. wyborców. I chociaż ugrupowanie w dalszym ciągu cieszy się najwyższym poparciem, to jest to spadek aż o 7 procent w porównaniu z poprzednim badaniem! Kolejne miejsca zajmują Koalicja Obywatelska i Polska 2050 Szymona Hołowni. Ugrupowania zdobyły kolejno: 17 i 12 procent głosów. Obie te partie minimalnie też zyskały w porównaniu z poprzednim badaniem (odpowiednio 2 proc. i 1 proc.).

Na czwartym miejscu znalazła się Konfederacja na którą swój głos chce oddać 8 procent (wzrost o 2 proc.) biorących udział w badaniu. Lewica przekonała do siebie 5 procent osób (wzrost o 1 proc.). Pozostałe ugrupowania znalazły się poniżej progu wyborczego.

Źródło: WP

Podziel się: