Ogród światła znów w Poznaniu. Co tym razem będzie można zobaczyć? (ZDJĘCIA)

Lumina Park 2023 fot. Sławek Wąchała

“Botaniczna podróż” – taki tytuł nosi tegoroczna świetlna instalacja Lumina Park w ogrodzie dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W bajkowej scenerii można podziwiać rośliny z ośmiu krain geograficznych: od Chin aż do Meksyku.

To już trzeci rok, kiedy poznaniacy mogą podziwiać Lumina Park zmieniający ogród dendrologiczny w czarodziejski ogród.
– Park jak zwykle będzie oferował kilka warstw narracyjnych od bajkowych, poprzez magiczny leśny klimat, po dla nas bardzo istotny edukacyjny przekaz skupiony tym razem na roślinach – mówi dr inż. Tomasz Maliński, dyrektor Ogrodu Dendrologicznego Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP.

W tym roku zwiedzający znajdą w ogrodzie osiem odmiennych tematycznie krain geograficznych: od Chin poprzez mroźną Arktykę do egzotycznego Meksyku. Ścieżka zwiedzania liczy półtora kilometra!
– W tym roku przygotowaliśmy dla mieszkańców Poznania całkiem nową opowieść, połączoną z wyjątkową grą terenową, stworzoną z myślą o dzieciach, jak i osobach uwielbiających rozwiązywać zagadki – zdradza Jan Szagdaj, prezes zarządu spółki Lumina. – Do wzięcia udziału w przygotowanej grze wystarczy mieć ze sobą swój telefon i wchodząc do parku zeskanować kod QR.

Świetlny ogród w tym roku będzie działał od 26 października. Wejść do niego będzie można tylko główną bramą Ogrodu Dendrologicznego UPP od ul. Warmińskiej 2. Miejsca parkingowe zlokalizowane są wzdłuż głównego wejścia do Ogrodu Dendrologicznego UPP, na parkingu przy ul. Warmińskiej 2.

Do 28 października park będzie można zwiedzać od 17.30 do 21.00. Od 29 października park będzie otwarty od 16.30 ze względu na zmianę czasu. Na miejscu na odwiedzających będą czekać stragany z ciepłymi napojami i przekąskami. Wejście z psem nie jest możliwe.

Bilety od wtorku do czwartku będą kosztować: ulgowy 31 zł, normalny 35 zł, a rodzinny 120 zł. Natomiast od piątku do niedzieli i w święta za bilety zapłacimy: ulgowy 35 zł, normalny 39 zł, rodzinny 135 zł. 1 listopada park będzie nieczynny.

Źródło: UPP

Podziel się: