Ogłoszenia motoryzacyjne kontra rzeczywistość

„Bezwypadkowy, jeden właściciel, igiełka, nie wymaga żadnego wkładu finansowego, właściciel jeździł tylko do kościoła w niedzielę, nic tylko wsiadać i ruszać w świat” – brzmi znajomo?

Internetowe ogłoszenia dotyczące sprzedaży samochodów są wręcz naszpikowane tego typu frazesami. I mimo że wielu z nas nie wierzy w tego typu tekstu, to i tak bardzo często dajemy się zwieść sztuczkom i manipulacjom. Wystarczy jednak odrobina rozwagi, dzięki której błyskawicznie zweryfikujemy, czy zapewnienia sprzedawców mają odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Usterki, wypadki, przebieg

Kupno samochodu niejednemu spędza sen z powiek. Często musimy przecież zainwestować sporą część oszczędności. A co, jeśli okaże się, że wybór, którego dokonaliśmy, nie był trafny? Oczywiście przed zakupem możemy obejrzeć, przejechać się, a nawet sprawdzić pojazd na stacji diagnostycznej. Niestety sztuczki i manipulacje sprzedawców są na tyle przemyślane, że rzadko widać je na pierwszy rzut oka. Jeśli chcemy mieć pewność, że zapewnienia o idealnym stanie wybranego przez nas pojazdu są prawdziwe, warto bliżej przyjrzeć się jego „biografii”. Dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie samochodu, warto sprawdzić jego historię. Można to zrobić za pośrednictwem strony www.carvertical.com Platforma pozwala nam sprawdzić, czy wybrany przez nas pojazd brał udział w jakichś stłuczkach, czy wypadkach, jaki ma rzeczywisty przebieg, a także z jakimi usterkami borykał się właściciel. Poza tym znajdziemy tam wiele cennych wskazówek dotyczących właściwej konserwacji, a także najpopularniejsze wad, z którymi zmagają się właściciele wybranego przez nas modelu. Niewątpliwą zaletą strony jest również fakt, że możemy na niej znaleźć zdjęcia pojazdu w różnym wieku.

Unikalny numer

W jaki sposób możemy wejść w posiadanie informacji, które handlarze chcą ukryć? Za sprawą 17-cyfrowego unikalnego numeru, który umożliwia identyfikację pojedynczego samochodu, ciężarówki, autobusu lub przyczepy.

Warto zaznaczyć, że każdy pojazd może być sprawdzony za pomocą dekodera VIN. To proste narzędzie, które pobiera rzeczony numer i porównuje go z bazami danych zawierającymi informacje o pojazdach. Pozwala nam to na odkrycie rzeczywistego przebiegi, który samochód pokonał, dowiedzieć się o wszelkich wypadkach, w których brał udział, a także sprawdzić, czy pojazd nie pochodzi z kradzieży. Dane te pochodzą z wielu źródeł – od rejestrów krajowych, przez urządzenia OBD, a na bazach danych produkcji i innych kończąc. Są one dwukrotnie sprawdzane. Dzięki temu mamy pewność, że są prawdziwe, dokładne i nie pozostawiają wątpliwości co do rzeczywistego stanu i wieku pojazdu. Więcej na temat działania dekoderów VIN znajdziemy na stronie myfreevin.com

Pamiętajmy też, że tylko w momencie posiadania wszystkich niezbędnych informacji przed dokonaniem zakupu, jesteśmy w stanie podjąć świadomą decyzję i zapłacić odpowiednią cenę za pojazd. Nie warto takich decyzji pozostawiać przypadkowi.

Artykuł sponsorowany

Podziel się: