Bartosz Wojtyra fot. UAM

Odolanów: Narzeczeni zginęli w wypadku dzień przed ślubem. Wiadomo, kim byli

Dr inż. Bartosz Wojtyra, pracownik UAM, i jego narzeczona zginęli wczoraj w tragicznym wypadku na drodze wojewódzkiej nr 444 dzień przed swoim ślubem zaplanowanym na 1 września.

Jak informowaliśmy, do wypadku doszło 31 sierpnia w miejscowości Świeca, na drodze wojewódzkiej nr 444. Narzeczeni jechali właśnie sprawdzić przygotowania w sali weselnej, w której 1 września miało się odbyć ich przyjęcie weselne. Jak poinformował portal portal ostrow24.tv planowali ślub w ubiegłym roku, ale przełożyli go ze względu na pandemię.

Jednak do sali weselnej nie dotarli. Około godziny 15.00 ich samochód wpadł w poślizg zderzył się z ciężarówką – na taki przebieg wydarzeń wskazują wstępne ustalenia policjantów. Oboje zginęli na miejscu.

Dr inż. Bartosz Wojtyra pracował w Zakładzie Geografii Rolnictwa i Wsi Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM w Poznaniu. Był absolwentem tej uczelni, ukończył także Uniwersytet Przyrodniczy. Zajmował się zagadnieniami związanymi z geografią przemysłu, czyli lokalnymi strefami aktywności gospodarczej czy rynkami piwa rzemieślniczego, a także rozwojem obszarów wiejskich oraz polityką przestrzenną na poziomie lokalnym.

1 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze