Bartosz Wojtyra fot. UAM

Odolanów: Narzeczeni, którzy zginęli w wypadku, zostaną razem pochowani

Pogrzeb odbędzie się w Niedźwiedziu w sobotę 4. września. Msza św. żałobna zostanie odprawiona o godzinie 11.00 w kościele pod wezwaniem Św. Anny, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłych na cmentarz. Zostaną pochowani w jednym grobie.

Przypomnijmy: chodzi o młodych ludzi, którzy zginęli w wypadku samochodowym w miejscowości Świeca dzień przed swoim ślubem. Właśnie wracali z sali weselnej, gdzie sprawdzali ostatnie przygotowania do uroczystości…

O terminie pogrzebu poinformował Uniwersytet im. Adama Mickiewicza – 31-letni narzeczony, dr inż. Bartosz Wojtyra, był adiunktem w Zakładzie Geografii Rolnictwa i Wsi Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM. W Poznaniu pracowała też jego 26-letnia narzeczona Martyna.

Młodzi mieli się pobrać rok temu, jednak oboje mają spore rodziny i chcieli urządzić dla nich wesele, a w czasie pandemii było to niemożliwe. Dlatego przełożyli ceremonię na 1 września tego roku – i już jej nie dożyli.

Według wstępnych ustaleń samochód, którym jechali narzeczeni, zjechał ze swojego pasa i zatrzymał na pasie w przeciwległym kierunku. Wtedy uderzyła w niego ciężarówka odrzucając auto tak, że zatrzymało się dopiero na polu kukurydzy. Narzeczeni zginęli na miejscu.

Policja nadal bada przyczyny wypadku, bo nie wszystkie okoliczności są jasne. Pobrano krew od kierowcy ciężarówki – był trzeźwy, ale policja chce go przebadać na obecność niedozwolonych substancji.

Teraz w sobotę w kościele, w którym mieli brać ślub, odbędzie się ich pogrzeb. To parafia narzeczonej, Martyny. Zostaną pochowani w jednym grobie na parafialnym cmentarzu.

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze