Oczyszczacze powietrza pojawiły się w poznańskich żłobkach

We wszystkich 14 miejskich żłobkach pojawiły się oczyszczacze powietrza. Urządzenia chronią najmłodszych poznaniaków nie tylko przed smogiem i zanieczyszczeniami powietrza, ale także przed wirusami.

Na kupno urządzeń miasto przeznaczyło 175 tys. zł. Pierwsze oczyszczacze już działają w żłobkach, kolejne będą montowane jeszcze w tym tygodniu. Wszystkie wyposażone są w trzy filtry oraz w czujniki, który dostosowują pracę urządzeń do panujących w pomieszczeniach warunków.

– W 14 miejskich żłobkach jest ok. 100 sal, w których na co dzień przebywa ponad 1,2 tysiąca dzieci – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. – To ważne, żeby oddychały zdrowym i czystym powietrzem. Doświadczenia innych miast pokazują, że w żłobkach i przedszkolach, w których działają oczyszczacze powietrza, dzieci mniej chorują i rzadziej opuszczają zajęcia.

Urządzenia pojawią się również w nowym miejskim żłobku, który powstaje przy ul. Literackiej na Strzeszynie i będzie uruchomiony w ciągu najbliższych tygodni.

Poprawkę do zmian w budżecie, która pozwoliła przeznaczyć pieniądze na zakup oczyszczaczy powietrza do miejskich żłobków, przygotowali radni: Maria Lisiecka-Pawełczak i Marek Sternalski.

Autor: UMP

Dodaj komentarz

avatar