Oborniki dalej bez komunikacji gminnej. Kiedy to się zmieni?

Już od czterech dni mieszkańcy gminy Oborniki nie mogą korzystać z komunikacji gminnej, po tym jak dotychczasowy przewoźnik zdecydował się na wypowiedzenie umowy.

Wycofanie się przewoźnika było zaskoczeniem dla wszystkich. Jeszcze większą niespodziankę była forma w jakiej firma Warbus sp. z o.o. to zrobiła. Gmina została poinformowana w środę wieczorem, że od czwartku funkcjonowanie komunikacji będzie zawieszone.

Powodem dla którego Warbus sp. z o.o. zdecydował się na wypowiedzenie gminie umowy miały być problemy finansowe przewoźnika. Co ciekawe, za złą sytuację finansową, przewoźnik obwinia… gminę Lublin. Według przedstawicieli firmy ma ona być winna przewoźnikowi 6 milionów złotych. To właśnie brak tych pieniędzy wpłynął na pogorszenie sytuacji finansowej całej firmy, co ostatecznie miało doprowadzić do zawieszania przewozów na terenie gminy Oborniki.

Władze gminy zapewniały, że mają plan awaryjny. – Procedura jego wdrażania została rozpoczęta dziś wieczorem, jednak zorganizowanie nowego taboru oraz podpisanie umowy z nowym przewoźnikiem może potrwać od 14 do 21 dni – napisali przedstawiciele gminy na swojej stronie internetowej.

Wydaje się, że czas ten może nawet się przedłużyć. Obecnie została zapowiedziana nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, na której będzie poruszany głównie problem z komunikacją. To na niej radni zagłosują za zmianami w budżecie oraz zabezpieczeniem środków finansowych na dalsze funkcjonowanie autobusów. Następnie zostanie wybrany nowy przewoźnik, który przejmie zarządzanie komunikacją. Obecnie prowadzone są rozmowy z trzema firmami.

Władze gminy chciałyby, że autobusy ponownie wyjechały na trasy już 29 lipca. Przeszkodą mogą być jednak kierowcy autobusów, którzy nie są usatysfakcjonowani obecnymi pensjami i walczą o podwyżki. Z nimi negocjacje mają się rozpocząć jeszcze dzisiaj.

Podziel się:

Ostatnio dodane: