Obława na uciekinierów z zakładu poprawczego. Jeden utonął podczas ucieczki

ucieczka z zakładu poprawczego, obława fot. policja Gniezno

Czterech podopiecznych zakładu poprawczego w Trzemesznie, trzech 18-latków i 20-latek, uciekło z placówki. Jeden z nich utonął podczas ucieczki w Jeziorze Popielewskim, trzech pozostałych po obławie ujęła policja.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o ucieczce 4 sierpnia po godzinie 17.00.
“Funkcjonariusze po odebraniu zgłoszenia o ucieczce trzech 18-latków i jednego 20-latka natychmiast przystąpili do poszukiwań” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie. – “Początkowo wszyscy uciekinierzy kierowali się w stronę Jeziora Popielewskiego. Gdy byli przy brzegu, rozdzielili się. Dwóch próbowało przepłynąć Jezioro Popielewskie, pozostali pobiegli w stronę miejscowości Zieleń przy akwenie”.

Próba przepłynięcia jeziora zakończyła się tragicznie dla jednego z uciekinierów, 20-latka.
“Mężczyźni znajdujący się w wodzie w pewnym momencie postanowili zawrócić” – informują policjanci z Gniezna. – “Do brzegu dopłynął tylko jeden. Został zatrzymany. Drugiego z wody wyjęli strażacy. Przez długi czas trwała jego reanimacja. Ratownicy z całych sił walczyli o jego życie. Niestety, bezskutecznie”.

Rozpoczęła się obława, w której wzięli udział funkcjonariusze z całego powiatu gnieźnieńskiego, także ci, którzy w piątek po południu byli poza służbą, oraz strażacy i przewodnicy z psami tropiącymi, która trwała całą noc. Rano ujęto pozostałych uciekinierów.
“Dzisiaj policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego z Gniezna zatrzymali dwóch poszukiwanych od wczoraj 18-latków” – podała KPP w Gnieźnie 5 sierpnia. – “Do obydwu zatrzymań doszło na terenie Gniezna. Pierwszy został zatrzymany po godzinie 6:00, drugi około 8:00. Poszukiwania zostały zakończone”.

Teraz policja i pracownicy zakładu poprawczego ustalają, jak czwórce osadzonych udało się uciec z placówki.

Podziel się: