Obcy mężczyzna zaczepiał dzieci przed szkołą. Dyrekcja apeluje o ostrożność!

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Kilka przypadków zgłoszono w Poznaniu, później w Rokietnicy pod Poznaniem, a teraz apel do rodziców opublikowała szkoła podstawowa w Cerekwicy. We wszystkich przypadkach obcy mężczyźni zaczepiali uczniów wychodzących ze szkół.

Takie sytuacje – niestety – zdarzają się co jakiś czas, a policjanci są szczególnie wyczuleni na sygnały o obcych ludziach zaczepiających dzieci. Sporo hałasu narobiła sprawa z lutego 2019 roku, gdy poznańska policja opublikowała portret pamięciowy mężczyzny składającego propozycje seksualne dzieciom w parku na osiedlu Chrobrego. Problem zgłosili policji rodzice i pobliska szkoła podstawowa, bo na zaczepki byli narażeni jej uczniowie, wracający do domów przez park.

Z kolei 10 listopada ubiegłego roku nieznany mężczyzna w białym mercedesie zaczepiał ucznia SP nr 28. Chciał go zabrać do swojego domu i pokazać kolekcję gier. Na szczęście chłopiec nie tylko odmówił, ale też zapowiedział, że powie ojcu. Wtedy mężczyzna odjechał, prosząc dziecko, żeby nikomu nic nie mówiło.

Z kolei portal „eszamotuly” poinformował o tym, że do podobnych zdarzeń doszło w styczniu w Podrzewiu: nieznany mężczyzna zaczepiał dziewczynkę przy placu zabaw. Teraz z kolei Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy poinformowała na swoim profilu społecznościowym na Facebooku, że 3 marca mężczyzna z samochodu „z zaciemnionymi szybami” miał zaczepiać uczennicę.

„Otrzymaliśmy POTWIERDZONĄ INFORMACJE, że dziś w godzinach popołudniowych na ulicy Piaskowej obok naszej uczennicy zwolniło czarne auto z zaciemnionymi szybami i po otwarciu okna nieznajomy mężczyzna siedzący za kierownicą zaczął namawiać uczennicę na podwózkę. Po zdecydowanej odmowie ruszył dalej” – poinformowała szkoła w swoim komunikacie.

Dyrekcja placówki zaapelowała też do rodziców, by porozmawiali ze swoimi dziećmi na ten temat. Sprawa została zgłoszona policji i gdyby podobne sytuacje się powtórzyły, to należy to zgłaszać funkcjonariuszom z posterunku w Tarnowie Podgórnym, tel. 47 771 48 60.

Dyrekcja szkoły zamieściła też kilka rad dla uczniów: by zaczepiani przez nieznane osoby, powiadamiali o tym zdarzeniu rodziców lub opiekuna. Nie powinni też przyjmować od osób nieznajomych słodyczy, zabawek, pieniędzy, ufać obcym osobom, i przede wszystkim nigdzie nie iść z takimi osobami i nie wsiadać do ich samochodu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: