Nowy zawodnik Warty Poznań. „Pokazujemy, że dbamy o sportową przyszłość Warty Poznań”

Wiktor Kamiński Fot. Klaudia Berda Warta Poznań

19-letni Wiktor Kamiński, napastnik młodzieżowej reprezentacji Polski i były zawodnik Legii Warszawa, podpisał z Wartą Poznań kontrakt do grudnia 2025 roku. Umowa zawiera opcję przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

– Niezmiernie się cieszymy, że tak utalentowany zawodnik związał się umową z naszym klubem – mówi Tomasz Pasieczny, pełniący obowiązki dyrektora sportowego Zielonych. – Zrealizowaliśmy przy tym ostatni planowany transfer przychodzący w tym okienku i pokazujemy, że dbamy o sportową przyszłość Warty Poznań. Transfer Wiktora jest przykładem nowej polityki transferowej i mamy nadzieję, w ciągu najbliższych miesięcy do klubu trafią też kolejni młodzieżowi reprezentanci Polski. Wiktor to utalentowany i mobilny napastnik z doświadczeniem w seniorskiej piłce. Potrafi też pracować w defensywie, co odpowiada naszym założeniom taktycznym. W niedługim czasie da nam pierwsze bramki i asysty.

Wiktor Kamiński przez ostatnie 5,5 roku był zawodnikiem Legii Warszawa. W zespole juniorskim strzelił 31 goli w 33 meczach Centralnej Ligi Juniorów, zimą 2021 roku przeszedł do drugiej drużyny Legii, a od początku sezonu 2021/22 trenował z pierwszą drużyną. Jeździł z nią także na obozy przygotowawcze i był zgłoszony do rozgrywek Ekstraklasy, ale ostatecznie w niej nie zadebiutował. W drugiej drużynie zaliczył 51 występów, zdobył 11 bramek i zaliczył 9 asyst.

Na początku tygodnia Wiktor Kamiński przeszedł testy medyczne w klinice Rehasport, a po nich podpisał kontrakt z Zielonymi.
– Cieszę się, że dostałem szansę od Warty Poznań i zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby klub nie pożałował tego, że zdecydował się na ten transfer – zapewnia nowy zawodnik. – Chcę teraz dobrze wprowadzić się do drużyny, złapać z nią kontakt i wierzę, że wszystko będzie szło do przodu. Mam nadzieję, że to będzie dobra runda. Dobrze czuję się w atakowaniu wolnej przestrzeni i ściganiu z obrońcami rywala. Moim atutem jest te pierwsze kilka metrów biegu, w trakcie których jestem w stanie zostawić obrońcę w tyle.

Nowy napastnik Warty Poznań kończy 19 lat – akurat 23 lutego. Pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego. Ma 182 cm wzrostu, waży 70 kg. Wybrał koszulkę z numerem 97. Jest trzecim nowym zawodnikiem, który tej zimy dołączył do Warty Poznań, po pomocnikach Nikolasie Korzenieckim i Stefanie Saviciu.

Źródło: mat. pras.

Podziel się:

Ostatnio dodane: