Nowy zawodnik w Warcie Poznań. „Ma świetny charakter, chce się rozwijać”

Nikolas Korzeniecki Fot. Klaudia Berda, Warta Poznań

Nikolas Korzeniecki, 21-letni pomocnik Radomiaka Radom, rozwiązał umowę z tym klubem i podpisał z Wartą Poznań. Kontrakt obowiązuje do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

– Nikolas dołącza do nas, by zwiększyć rywalizację w zespole – mówi Tomasz Pasieczny, pełniący obowiązki dyrektora sportowego Warty Poznań. – Jednym z celów, które sobie postawiliśmy przed tym okienkiem transferowym, było poszerzenie kadry pierwszej drużyny. Chcemy to zrobić po to, by każda jednostka treningowa była walką o miejsce w kadrze meczowej, by nikt nie był spokojny o swoje miejsce. Nikolas ma świetny charakter, chce się rozwijać i wierzymy w to, że z tygodnia na tydzień jego rola w zespole będzie rosła.

Nikolas Korzeniecki, rocznik 2001, pochodzi z Vancouver i do 16. roku życia grał i trenował piłkę nożną w Port Moody Soccer Club. Ma 186 cm wzrostu, waży 73 kg i jest Polakiem z pochodzenia – jego rodzice emigrowali z Polski do Kanady. Z Kanady przyjechał do ojczyzny swoich rodziców, by występować kolejno w juniorach Śląska Wrocław, rezerwach Chrobrego Głogów, a następnie w Zagłębiu Sosnowiec – w tym klubie zadebiutował w Fortuna 1 Lidze jesienią 2020 roku.

Przed obecnym sezonem Nikolas Korzeniecki podpisał umowę z Radomiakiem Radom, jednak nie doczekał się tam żadnego występu w oficjalnym meczu i niedawno rozstał się z klubem. Jako wolny zawodnik podpisał z Wartą Poznań umowę do końca bieżących rozgrywek z opcją przedłużenia współpracy o kolejny rok.

Źródło: mat. pras. / oprac. MB

Podziel się: