Nowy trener w sztabie szkoleniowym Warty Poznań. “Nie była to łatwa decyzja po kilkunastu latach gry w piłkę”

Bartłomiej Babiarz fot. Klaudia Berda Warta Poznań

Bartłomiej Babiarz od 1 lipca zajmie stanowisko trenera analityka w sztabie pierwszego zespołu Warty Poznań. Dotychczasowy trener analityk, Tomasz Przekaza, odchodzi z klubu z końcem czerwca.

Bartłomiej Babiarz ma 34 lata i pochodzi z Katowic, a w czasie kariery piłkarskiej rozegrał prawie 300 meczów na poziomie centralnym, w których strzelił 10 goli. Zadebiutował w Ruchu Chorzów, a jako piłkarz Ruchu, Bruk-Bet Termaliki Nieciecza i Zagłębia Sosnowiec rozegrał w Ekstraklasie 142 spotkania i strzelił 6 goli. Na początku czerwca wystąpił po raz ostatni jako zawodnik Skry Częstochowa, grał także w GKS Tychy i Wigrach Suwałki oraz w cypryjskiej Super Lidze, w Apollonie Smyrnis.

– Nie była to łatwa decyzja po kilkunastu latach gry w piłkę – mówi Bartłomiej Babiarz o decyzji zostania trenerem. – Wiedziałem jednak, że ten moment nadejdzie i przygotowywałem się do niego, kończąc kursy, zdobywając licencjat na uczelni czy w ostatnich latach otwierając swoją szkółkę, w której odbywają się treningi piłkarskie doszkalające chłopaków. Wprawdzie czuję się jeszcze na siłach, by grać na poziomie I ligi, ale stwierdziłem wraz z moimi bliskimi, że to będzie ten moment, by zakończyć profesjonalne uprawianie piłki nożnej i skorzystać z okazji do tego, by dołączyć do sztabu szkoleniowego Warty Poznań. Na pewno osobą, która pomogła w podjęciu decyzji, był trener Dawid Szulczek. Propozycja pracy w Warcie dała mi dużo do myślenia i po krótkim zastanowieniu uznałem, że to jest właśnie ten moment. Bardzo się z tego cieszę.

Kim jest trener analityk?
– Będę odpowiedzialny za analizę indywidualną zawodników, a jeżeli znajdziemy również czas, to także indywidualne treningi z nimi – wyjaśnia Bartłomiej Babiarz. – Jeśli tylko będę mógł pomóc, jako były zawodnik, czy to sztabowi, czy drużynie, to z chęcią to zrobię. Jestem też otwarty na współpracę na innych odcinkach, na których czuję się mocny, jak choćby w komunikacji z młodymi zawodnikami czy pomaganiu im w rozwijaniu się.

Trener Warty Poznań, Dawid Szulczek, jest zdania, że w sztabie potrzebna jest świeża krew. Dotychczasowy trener analityk, Tomasz Przekaza, odchodzi z klubu z końcem miesiąca.
– Zdecydowaliśmy, że nowym trenerem analitykiem Warty będzie Bartek Babiarz, jeszcze do niedawna czynny piłkarz, który swój ostatni mecz w karierze rozegrał niecałe trzy tygodnie temu, ma już jednak licencję trenerską UEFA A – wyjaśnia. – Gdy mieliśmy okazję poznać się podczas wspólnej pracy w Wigrach Suwałki, Bartek był już trenerem w Akademii Wigier, pracował również jako trener indywidualny, robił treningi z zawodnikami. Usłyszałem wiele dobrych opinii na jego temat. Do tego Bartek jest bardzo pracowitą i zaangażowaną osobą, więc tym bardziej cieszę się, że udało się dopiąć taki transfer do sztabu. Uważam, że wzmocni nasz zespół trenerski, a nie bez znaczenia będzie też doświadczenie boiskowe Bartka. Uważam, że pomoże nam, trenerom, spojrzeć na niektóre kwestie oczami doświadczonego zawodnika. Jego przyjście to z pewnością wartość dodana dla Warty Poznań.

Źródło: mat. pras.

Podziel się: